„Bawimy się, aby pomóc”

„Bawimy się, aby pomóc” – pod tym hasłem odbywa się dziś w sali bankietowej „Centuria” Karnawałowy Bal Charytatywny. Stowarzyszenie „Pod Skrzydłami” po raz trzeci wspiera w ten sposób swoich niepełnosprawnych podopiecznych.
– Bal charytatywny organizujemy z myślą o naszych podopiecznych – mówi Beata Tur ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”. – W tym roku chcielibyśmy wydłużyć im czas realizacji zajęć rehabilitacyjnych o okres wakacyjny i zorganizować dwutygodniowy okres wypoczynku połączony z rehabilitacją. Złożyliśmy wniosek konkursowy o wsparcie, jeżeli otrzymamy pieniądze, będziemy potrzebowali wkładu własnego.
Z turnusu skorzysta około dwudziestu wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. Będą to wyjazdowe zajęcia rehabilitacyjne i rekreacyjne.
– Dochód z balu to środki pozyskane z licytacji oraz z loterii fantowej. Na ten cel jako stowarzyszenie pozyskaliśmy wiele przedmiotów. Są miedzy innymi zdjęcia Tadeusza Doroszki, obrazy, koszulki sportowe z podpisami sportowców i prace podopiecznych stowarzyszenia – tłumaczy Beata Tur.
Organizację balu wsparło wielu sponsorów – to firmy, inne stowarzyszenia, samorządowcy oraz prywatne osoby. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem starosty sokólskiego Piotra Rećki.
O oprawę muzyczną dba zespół Tvister. Imprezie towarzyszyły występy tancerek i młodzieży.